Wyniki wspólnego konkursu POB I i POB II na zatrudnienie techników/operatorów aparatury

Kategoria: Priorytetowy Obszar Badawczy II

7 uniwersyteckich jednostek otrzyma środki na zatrudnienie techników/operatorów infrastruktury badawczej z programu IDUB. To wyniki wspólnego konkursu organizowanego w ramach Priorytetowego Obszaru Badawczego II “U podstaw mikro- i makroświata” oraz Priorytetowego Obszaru Badawczego I “Badania dla Ziemi”.

Konkurs adresowany był do jednostek zajmujących się naukami ścisłymi i przyrodniczymi, które mieszczą się na kampusie Ochota: wydziałów Biologii, Chemii, Fizyki, Geologii, Matematyki, Informatyki i Mechaniki, a także Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Centrum Nowych Technologii oraz Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów.

Budżet konkursu wynosił 14 mln zł. Dzięki pracy techników dostęp do aparatury ma być łatwiejszy zarówno dla uniwersyteckich zespołów naukowych, jak i firm zewnętrznych.

Technicy zatrudnieni dzięki środkom z konkursu będą zajmować się nie tylko opieką nad sprzętem. Będą również organizować webinaria, seminaria i szkolenia na temat oferty laboratoriów oraz dążyć do nawiązanie współpracy z grupami badawczymi i firmami zewnętrznymi.

Opis laboratoriów, w których zostaną zatrudnieni technicy, zostanie udostępniony na stronie internetowej poświęconej infrastrukturze wspieranej przez program IDUB. Będzie on zawierał informacje na temat zastosowań i dostępności aparatury,

Technicy będą zatrudniani w ramach otwartych konkursów.

Jednostki, które uzyskały dofinansowanie:

• Wydział Fizyki – 4 018 984 zł,
  • Centrum Nowych Technologii – 2 354 047 zł,
  • Wydział Chemii – 2 351 278 zł,
  • Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych – 2 200 206 zł,
  • Wydział Biologii – 1 863 660 zł,
  • Wydział Geologii – 857 746 zł,
  • Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów – 354 079 zł.

Konkurs finansowany był z działania IDUB I.4.2. “Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – zatrudnienia techników/operatorów infrastruktury badawczej” (POB II) oraz działania IDUB I.4.1. “Wzmocnienie potencjału Core Facility na Kampusie Ochota – zatrudnienie techników i operatorów infrastruktury badawczej” (POB I).

Więcej informacji znaleźć można na stronie konkursu >>