Mobilne okulografy do badania procesów poznawczych u ludzi

projekt infrastrukturalny finansowany z programu IDUB, w ramach działania I.4.2. „Fundusz odnawiania i rozwoju infrastruktury badawczej – zakup lub wytworzenie infrastruktury badawczej”

kierownik: dr Alicja Niedźwiecka, Wydział Psychologii UW

kwota dofinansowania: 202 540 zł

Trzy okulografy Tobii Pro Glasses 3

podstawowe cechy sprzętu:

• bezprzewodowy
  • wyposażony w mikrofon i kamerę umożliwiające nagrywanie głosu i obrazu do 100 minut
  • posiada akcelerometr i żyroskop służące do stabilizacji nagrywanego obrazu
  • posiada przyjazne dla użytkownika oprogramowanie
  • zawiera dodatek w postaci soczewek korekcyjnych dla użytkowników z wadami wzroku

więcej: www.tobiipro.com/product-listing/tobii-pro-glasses-3/

Cztery okulografy Pupil Core

podstawowe cechy sprzętu:

• wysoka rozdzielczość czasowa
  • posiada oprogramowanie open-source
  • umożliwia konfigurację do własnych potrzeb
  • lekki

więcej: https://pupil-labs.com/products/core/

Okulografy (urządzenia rejestrujące ruchy oczu) pozwalają ustalić, na co w danym momencie patrzy uczestnik badania.

Okulografia ma charakter nieinwazyjny i jest wykorzystywana w badaniach procesów poznawczych, np. percepcji obrazów, czytania, nauki, komunikacji, podejmowanie decyzji czy wykrywania kłamstwa. Znajduje zastosowanie w badaniach osób zdrowych, a także studiach z udziałem różnych populacji pacjentów, np. z uszkodzeniami mózgu lub zaburzeniami neurorozwojowymi.

Okulografię można łączyć z badaniami za pomocą innych metod, np. z obrazowaniem aktywności mózgu.

Artykuł dot. badań prowadzonych z użyciem eye-trackerów przez dr Alicję Niedźwiecka >>

Osoba kontaktowa: dr Alicja Niedźwiecka a.niedzwiecka@psych.uw.edu.pl

Zainteresowane zespoły badawcze proszone są o wypełnienie formularza dostępnego pod adresem: