Międzynarodowa konferencja „HMF-25” na Wydziale Fizyki UW

Logo konferencji HMF 25

Kategoria: Konferencje, Wydarzenia

W dniach 16–20 września 2024 r. na Wydziale Fizyki UW odbędzie się międzynarodowa konferencja „HMF-25” na temat pól magnetycznych (25th International Conference on High Magnetic Fields in Semiconductor Physics), współfinansowana przez Instytut Studiów Zaawansowanych.

Jest to wydarzenie towarzyszące odbywającej się w Ottawie konferencji „International Conference on the Physics of Semiconductors” (ICPS-2024), która to jest kolejnym z serii wydarzeń zainicjowanych przez Gottfrieda Landwehra w Würzburgu w 1972 r.

Tematyka „HMF-25” jest związana z fizyką układów niskowymiarowych oraz zastosowaniem pól magnetycznych. Wśród poruszanych tematów znajdziemy:

• zjawiska związane z kwantowym efektem Halla,
  • grafen i materiały dwuwymiarowe, nanostruktury i heterostruktury, w tym materiały magnetyczne,
  • studnie, kropki i druty kwantowe,
  • półprzewodniki objętościowe, fazy topologiczne, perowskity i przewodniki organiczne,
  • transport magnetyczny i magnetospektroskopię,
  • korelacje elektronowe i fazy napędzane polem magnetycznym,
  • zjawiska zależne od spinu i efekty nierównowagowe,
  • nowe zjawiska i techniki w zakresie silnych pól magnetycznych.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do składania abstraktów, co jest możliwe do 15 kwietnia 2024 r. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej wydarzenia.