Wystawa i sympozjum Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego

Kategoria: Wydarzenia

Do połowy lutego w Pałacu Kazimierzowskim można oglądać wystawę „CeNT w soczewce” prezentującą badania prowadzone w Centrum Nowych Technologii UW (CeNT).

Jest to pierwsza z zaplanowanej przez władze rektorskie serii wystaw promujących najważniejsze działania badawczo-rozwojowe prowadzone na Uniwersytecie Warszawskim. Zaprezentowano na niej badania poszczególnych laboratoriów CeNT.

Elementem tego wydarzenia było mini-sympozjum „Od fundamentalnych odkryć do bezpiecznej i zrównoważonej przyszłości”, które odbyło się 30 stycznia 2024 r. w auli Starej Biblioteki UW. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładów na temat technologii mRNA, optycznych technologii kwantowych oraz nowych materiałów i technologii w czasach transformacji energetycznej. Dopełnienie wykładów stanowiła dyskusja panelowa o globalnych wyzwaniach cywilizacyjnych związanych ze zdrowiem, zrównoważonym środowiskiem i zrównoważoną gospodarką energetyczną, w której panelistami byli biolodzy, chemicy i fizycy, którzy prowadzą interdyscyplinarne badania z zakresu zastosowań nauk przyrodniczych i ścisłych w medycynie, neurobiologii, technologiach kwantowych, archeologii oraz wykorzystania nowych źródeł energii. Całe wydarzenie podsumował JM Rektor UW, prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak.

Więcej informacji na temat wystawy można znaleźć tutaj, zaś szczegóły sympozjum są dostępne pod tym linkiem.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Instytutu Studiów Zaawansowanych UW.