Szkoła letnia „Current Topics in Mathematical Physics” na Wydziale Fizyki UW

Zdjęcie Wydziału Fizyki UW

Kategoria: Wydarzenia

Wydział Fizyki UW będzie gospodarzem szkoły letniej „Current Topics in Mathematical Physics” w dniach 31 lipca – 4 sierpnia 2023 roku. Jest ona częścią cyklu wydarzeń, które odbywają się corocznie od 2008 roku, przyciągając coraz większą liczbę uczestników z całego świata.

Szkoła letnia jest przeznaczona dla studentów, osób odbywających staże podoktorskie oraz naukowców na początku kariery zainteresowanych poznaniem najnowszych badań w dziedzinie fizyki matematycznej. W programie znajdują się prelegenci z czołowych ośrodków akademickich na całym świecie, w tym z Uniwersytetu Princeton, Uniwersytetu w Lille, ENS Lyon i Uniwersytetu w Bazylei.

Szkoła letnia „Current Topics in Mathematical Physics” to doskonała okazja dla młodych naukowców, aby zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie oraz nawiązać kontakty z innymi badaczami z całego świata.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” (IDUB).

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia, gdzie można uzyskać więcej informacji oraz dokonać rejestracji.