Międzynarodowa letnia szkoła naukowa „School on General Relativity, Astrophysics and Cosmology”

Kategoria: Wydarzenia

Wydział Fizyki UW wraz z Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach będzie gospodarzem międzynarodowego letniego wydarzenia naukowego „The School on General Relativity, Astrophysics, and Cosmology” w dniach 24 lipca – 4 sierpnia 2023 roku.

Wydarzenie to ma na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności doktorantów i młodych badaczy w dziedzinie teorii grawitacji, modeli kwantowej grawitacji, astrofizyki relatywistycznej, kosmologii i fizyki fal grawitacyjnych. Uczestnicy będą mieli możliwość nawiązania kontaktów z ekspertami o międzynarodowej renomie, co może prowadzić do przyszłej współpracy badawczej.

Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego jest głównym organizatorem tego wydarzenia, przy wsparciu Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Międzynarodowa letnia szkoła naukowa jest projektem realizowanym w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, Działanie IV.4.2 „Międzynarodowe szkoły letnie dla doktorantów i młodych pracowników naukowych”.

Szczegółowe informacje oraz rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.