Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Konferencja „Magnetic Fields in Materials Research”

Kategoria: Konferencje, Wydarzenia

W dniach 22–24 maja 2023 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja „Magnetic Fields in Materials Research”, organizowana wspólnie przez Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Wrocławską oraz współfinansowana przez Instytut Studiów Zaawansowanych.

Będzie to doskonała okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń polskich grup zajmujących się badaniami wpływu pola magnetycznego na materię skondensowaną z przedstawicielami czołowych ośrodków europejskich zajmujących się tą tematyką.

Wśród zaproszonych prelegentów znajdują się badacze zajmujący się strukturami półprzewodnikowymi ze szczególnym naciskiem na materiały dwuwymiarowe, materiałami magnetycznymi i ciężkimi fermionami.

Oczekiwana jest prezentacja możliwości eksperymentalnych czołowych laboratoriów europejskich zajmujących się badaniami w tym zakresie, w tym Europejskiego Laboratorium Pól Magnetycznych (EMFL) i laboratoriów współpracujących w ramach projektu ISABEL finansowanego w ramach Horyzontu 2020.

Mile widziane jest również uczestnictwo młodych adeptów nauki, którzy zyskają tym samym unikatową szansę zapoznania się z najnowszymi tematami badań materii skondensowanej prowadzonych obecnie na świecie.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale niezbędna jest rejestracja na stronie konferencji.